ANASAYFA » UYGUAMALARIMIZ
Ameliyatsız Yanak Estetiği

Otuzlu yaşlardan itibaren yanaklarda cilt altı yağ dokusunda ve kolajen liflerde azalma olur, cilt incelmeye başlar. Genç yaşlarda dolgun ve diri olan yanaklarda, bu kayıplar nedeni ile sarkmalar ve çökmeler oluşur.

Yüzde yanaklar, kaşlar ve göz altı bölgesinin görünümü toplumsal ilişkilerde önemlidir , keyifli zamanlarında bile kişiyi yorgun ve mutsuz gösterebilir.

Yüzün önemli estetik ünitelerinden birisi olan yanaklardaki görünüm esas olarak burun, çene ve elmacık kemikleri ile uyumlu olmasına bağlıdır. Ameliyatsız yanak estetiğinde öncelikle yanağın yumuşak doku kesimi hedeflenir. Kişinin yüz yapısına göre değişebilen uyum ve orantılar söz konusu olmakla birlikte, çok düz ve geniş görünümlü, çökük ya da dolgun yanaklar yüz orantısını bozabilir.

Yanaklarda çökme ve sarkmanın belirgin olduğu durumlarda, Bu alanlara dolgu uygulamaları ile dolgunluk kazandırılarak hem daha hacimli hem daha sıkı bir görünüm elde edilebilir; ayrıca hafif bir lifting etkisi de oluşur. Böylece yanaklarda ve yüz genelinde işlemden hemen sonra ayırt edilebilen değişiklikler ortaya çıkar.

Ameliyatsız estetik uygulamaları, kolay çözümler olup, günlük yaşantıyı önemli oranda engellememesi nedeniyle en çok tercih edilen işlemlerdir.

Thread (ip) ile Germe Yöntemi, ameliyatsız yanak estetiğinde son yıllarda en popüler olan uygulamaların başında gelir. Thread (ip) ile yanak asma (yanak kaldırma) ve germe yapılabilir; asma ya da germe işleminin en büyük avantajı uygulamadan sonra kolayca günlük aktivitelere dönüştür. Genelde saçlı deri içinden yapılan küçük bir kesi ile thread (ip) cilt altından geçirilir ve yeterli gerginlik oluşturularak kesi yerinde bağlanır. Bu yöntemle kaş kaldırma, yüz ve boyun germe etkisi elde edilebilir.

Ameliyatsız yanak estetiğinde;

- Ultherapy,
- Titan ile Cilt Sıkılaştırma,
- Fraksiyonel Mikroiğneli Radyofrekans (Scarlet),
- Omnilux,
- Mezolifting,
- Dermaroller,
- Fraksiyonel Er:YAG Lazer diğer tedavi yöntemleridir.

Hipertrofik masseter (belirgin görünümlü çiğneme kası) nedeniyle ortaya çıkan köşeli yüz görünümünü B.o.to.k.s uygulaması ile oval hale getirmek mümkün olabilmektedir. Ayrıca, ince kırışıklıkların giderilmesinde mezobo-tok s uygulaması yararlı sonuçlar verebilmektedir.

LAZER UYGULAMALARI

ANTIAGING / KIRIŞIKLIK

DERİ HASTALIKLARI

CİLT BAKIMI

AYAK SAĞLIĞI

ÖZEL BİRCAN KARABAĞIR POLİKLİNİĞİ
Yeşilbahçe Mahallesi, Metin Kasapoğlu Caddesi Arkadaş Apt. No:71/8 ANTALYA
0242 316 15 51
info@ozelbircankarabagirpoliklinigi.com.tr