ANASAYFA » UYGUAMALARIMIZ » ANTIAGING / KIRIŞIKLIK
Dolgu Uygulamaları » Likit Yüz Liftingi

Yeni yöntemlerle güzelliği yaratmak ve şekillendirmek mümkündür. “Likit Yüz Liftingi”, diğer ismi ile “Nokta Lifting (kaldırma) Uygulaması” da bunlardan birisidir.

Genç bir yüz “V” şeklinde üçgen yapıya sahip iken, yerçekimi ve yılların etkisi ile bu üçgen “ters V” ya da “ters U” şeklinde değişikliğe uğrar. Likit Yüz Liftingi (Nokta Lifting) Uygulaması ile yılların oluşturduğu yıpranma etkileri azaltılabilir; sarkmış, yer değiştirmiş yapılar (yanaklar, ağız köşeleri, çene kontürü vb.) yukarı doğru kaldırılıp, yüz yine “V” şekline dönüştürülebilir. Otuzlu yaşlardan itibaren uygulanabilir.

Likit (nokta) yüz liftingi olarak adlandırılan bu yöntem, jel kıvamındaki dolguların geniş alanlara verilmeksizin, yalnız yüzün taşıyıcı noktalarına uygulanmasıyla gerçekleştirilir. Böylece dokularda yukarı yönlü kalkma ve toparlanma sağlanır. Klasik dolgu yönteminden farklı olarak, burada amaç çukurları doldurmak değil, destek noktalarının gücünü artırmaktır. Adeta lifting (kaldırma) etkisi sağlayan bu yöntemde, yüzün destek noktaları kişinin anatomik özelliklerine göre belirlenip, bu noktalara jel uygulanır.

Klasik dolgu uygulamalarına göre çok daha doğal sonuçlar elde edilir. Yüzün yapaylaşma ve aşırı dolma ihtimalini ortadan kaldıran bu teknik, uygulama yapılan yerlere göre 5 nokta, 8 nokta ve 10 nokta lifting olarak adlandırılır.

Sonuç tek seans sonrasında hemen görülebilir, daha uzun süre dayanıklılık göstermesi için uygulama 2 veya 3 kez tekrarlanabilir.

ANTIAGING / KIRIŞIKLIK


ÖZEL BİRCAN KARABAĞIR POLİKLİNİĞİ
Yeşilbahçe Mahallesi, Metin Kasapoğlu Caddesi Arkadaş Apt. No:71/8 ANTALYA
0242 316 15 51
info@ozelbircankarabagirpoliklinigi.com.tr