ANASAYFA » UYGUAMALARIMIZ » ANTIAGING / KIRIŞIKLIK
Thread (İp) ile Yüz Germe » Spring Thread

Lifting amacıyla geliştirilmiş farklı thread (ip) tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bunların içindeki en yeni ve etkin seçeneklerin başında “Spring Thread – Dinamik Askı” metodu gelmektedir.

Fransa’da geliştirilen, dinamik askı özelliğine sahip esnek askılarla yüzün mimik hareketlerine uyarak gevşeyen, ifade bozukluğu ve çekilmeler yaratmadan deformasyonların düzelmesini sağlayan, daha uzun ömürlü, ameliyatsız bir lifting yöntemidir. Dinamik askılama yöntemi ile gerçekleştirilen doğal görünümlü lifting etkisi 2-5 yıl kadar sürebilmektedir. Tüm bu nedenlerle, ameliyat olmak istemeyen ya da ameliyata uygun olmayan hastalara, cerrahi yüz germeye alternatif olabilecek bu yöntem rahatlıkla önerilebilir.

“Dinamik Askılama Yöntemi”nde, 2009 yılında “Avrupa Inovasyan Ödülü”nü almış olan çok katmanlı esnek askı ipi kullanılır. Bu askı ipi sağlamdır; normal şartlarda kopma riski yoktur. Ayrıca, esnek olduğu için yüzün mimik hareketlerini bozmadan ve doğal ifadeyi koruyarak lifting özelliğini uzun süre koruyabilir.

Dinamik askı yalnızca genç görünmeyi sağlamak için değil, aynı zamanda yüz feci geçiren hastaların yüz asimetrilerinin dinamik olarak düzeltilmesi amacıyla da kullanılabilir.

İşlem öncesinde lokal anestezi uygulanır, işlem süresi 45-60 dk. kadardır.

Yüzde yapılan inceleme ve uygulama planına göre, dinamik askılamayı sağlayacak esnek tutucu ipler cilt altından ilerlenerek doğru yerlere yerleştirilir, gerilerek bırakılır. Tutunma alanı olarak saçlı deri altı kullanıldığı için dikiş gerekmemektedir. İz bırakmadan yapılan minimal girişimden sonra iyileşme kısa sürede gerçekleşir.

Hissedilebilecek hafif ağrı için ağrı kesici ilaçlar alınabilir. Uygulama kolay, acısız ve günlük yaşamı etkilemeyecek şekildedir.

Her yaş ve düzeydeki sarkma için yapılabilir.

Kullanılan materyal biyo-uyumludur, uzun yıllar cilt altında kalabilir. Yumuşaklığının yanısıra, biyo-mekanik verilerine göre, yüzümüzde yer alan kas ve yağ dokusu ile uyumlu çalışabilecek esnekliğe de sahiptir; bu özellik sayesinde doğal yüz ifadesini koruyarak, günlük hayatta ayırt edilemeyecek şekilde, daha genç ve gergin bir görünüme katkı sağlar.

ANTIAGING / KIRIŞIKLIK


ÖZEL BİRCAN KARABAĞIR POLİKLİNİĞİ
Yeşilbahçe Mahallesi, Metin Kasapoğlu Caddesi Arkadaş Apt. No:71/8 ANTALYA
0242 316 15 51
info@ozelbircankarabagirpoliklinigi.com.tr