ANASAYFA » UYGUAMALARIMIZ » ANTIAGING / KIRIŞIKLIK
Thread (İp) ile Yüz Germe » PDO (Örümcek Ağı)

PDO Lifting, FTC (Fine Thread Countour) olarak da bilinir. Bu tedavide, cildin ihtiyacına göre belirlenen bölgelere özel PDO iplikleri yerleştirilir. İşlemden hemen sonra mekanik lifting etkisi gözlemlenir, ancak maksimum etki 3 ay sonra ortaya çıkar.

Düz ve kılçıklı olarak tanımlanan iki tip iplik kullanılır. Cilt tipi ve ihtiyacı göz önüne alınarak bunlardan hangisinin kullanılacağına karar verilir. Düz iplikler kafes yöntemi olarak adlandırılan şekilde yerleştirilerek doku altı güçlendirilir. Kılçıklı ipliklerle ise sarkma olan bölgelerde lifting etkisi oluşturulur.

Son yıllarda popüler olan bu tedavi uygulama açısından oldukça kolaydır. İşlem esnasında ve sonrasında önemli düzeyde acı hissedilmez. Uygulama sonrası ödem ve çok belirgin morluk olmaması nedeniyle kişi sosyal hayatına devam edebilir. Muayenehane şartlarında lokal anestezi ile yapılabilir, hastane ortamı ve genel anestezi gerektirmez. Uygulama sırasında hastanın da elinde ayna ile işlemi takip edebilmesi ve fikir verebilmesi mümkündür.

PDO lifting, yüz, boyun ve vücutta sıklıkla uygulanan, son derece güvenli bir yöntemdir. Bu yöntem, ilerleyen yaşlarda giderek azalan, cilde ‘elastikiyet ve dolgunluk’ sağlayan maddelerin yeniden üretilmesi için cildi uyarır. Bu uyarımla birlikte, ciltte elastikiyet ve dolgunluk veren maddelerin üretimi sağlanır, bu üretim yaklaşık olarak 6 ay boyunca devam eder. Böylece sarkık ve kırışık görünen cilt, uygulamanın yapıldığı andan itibaren daha genç görünmeye başlar. Cilt elastikiyeti ve dolgunluğu sağlanarak sarkma ve kırışıklık giderilirken, bunun için gereken tüm yenileme aşamaları doğal yollarla gerçekleşir.

PDO uygulanması yaklaşık olarak 30 dakika sürer, etkisi 2 yıla kadar devam edebilir. PDO lifting, hem hatların yeniden belirginleştirilmesinde hem de kırışıklıkların giderilmesinde yardımcı olan çok yönlü bir uygulamadır.

PDO uygulamasında yaş sınırlaması yoktur, her yaş ve her cilt tipinde güvenle kullanılabilir. Ciltte oluşan probleme göre tedavi şekillendirilir. Ciltteki yumuşak dokuların sarkma derecesi ve tedaviye uygunluğu önemlidir. PDO uygulaması konusunda en doğru kararı doktorunuz verecektir.

PDO uygulaması, cildinde hafif sarkıklığı olan ve yorgun ifadeli yüzlerde; dinlenmiş, tatilden dönmüş gibi bir görüntü yaratır. Yüz germe ameliyatı sonrasındaki gibi ‘gerilmiş, gergin’ bir çehre yaratmaz.

PDO bugüne kadar geliştirilmiş en konforlu ve en güvenli cilt germe uygulamalarından biridir. PDO lifting yaptırdığınızı bilmeyen kişiler, herhangi bir kesi, dikiş, morluk ya da şişlik göremeyecekleri için, herhangi bir estetik müdahale yaptırdığınızı anlamayacaktır; çünkü PDO sonrası görünüm tamamen doğaldır. Başkaları sizi sadece PDO uygulamasından önceki görünümünüze göre daha genç ve daha güzel görecektir.

Lazer, Peeling, Dolgu vb. uygulamalar ile birlikte kombinasyon terapisine uygundur.

FTC lifting maliyeti; cildin sarkıklığı, kırışıklığın düzeyi, uygulanacak alanın genişliği gibi birçok etkene bağlıdır. Kullanılan özel PDO ipliklerin türü ve sayısı, maliyeti belirleyen etken olmaktadır.

ANTIAGING / KIRIŞIKLIK


ÖZEL BİRCAN KARABAĞIR POLİKLİNİĞİ
Yeşilbahçe Mahallesi, Metin Kasapoğlu Caddesi Arkadaş Apt. No:71/8 ANTALYA
0242 316 15 51
info@ozelbircankarabagirpoliklinigi.com.tr