ANASAYFA » UYGUAMALARIMIZ » ANTIAGING / KIRIŞIKLIK
Lipoliz (Bölgesel İncelme)

Lipoliz etkili bir bölgesel yağ eritme ve incelme yöntemidir. Uygulama için, soyadan elde edilen “fosfatidilkolin (PC)” ve sofra tuzu olan “sodyum deoksikolat (DC)” kullanılmaktadır. Bu maddeler insan vücudunda doğal olarak da bulunan öğelerdir; yağ hücrelerini deforme edip, kan yağlarını ve kolesterol düzeyini düşürmek ile görevlidirler.

Fosfatidilkolin (PC): Soya fasulyesinden elde edilir. Kan kolesterol düzeyini düşürmek, tansiyonu kontrol altında tutmak amacıyla uzun yıllardır tıpta kullanılan bu maddenin etkinliği ve güvenilirliği kanıtlanmıştır; FDA tarafından onaylanmıştır.

Sodyum deoksikolat (DC): Sofra tuzu olup, fosfatidilkolinin yağ dokusundaki çözünürlüğünü artırmak için kullanılır, böylece yağ hücresi yıkımı daha etkili şekilde gerçekleştirilir.

Tedavi, uygulama yapılacak bölgeye bu maddelerin enjeksiyonu ile gerçekleştirilir. Yağ hücrelerindeki zarların geçirgenlikleri artırılarak yağ içeriğinin hücre dışına çıkması kolaylaşır. Sonuçta yağ hücreleri normal boyutlarına gelir, etkinlik oluşur.

Geçirgenliği artan ya da parçalanan yağ hücre zarından yağ asitleri kana geçer. Bu uygulamanın yapıldığı kişilerde uyulması gereken en önemli nokta, kana geçen yağ asitlerinin enerji kaynağı olarak kullanılması gerekliliğidir. Bu nedenle, uygulama sonrasında karbonhidrat mümkün olduğunca az tüketilmeli ve vücudun enerji kaynağı olarak yağ asitlerini kullanması sağlanmalıdır.

Lipoliz bir kilo verme yöntemi değildir. Bölgesel ve inatçı yağ depolarını yok etmek için kullanılan bir uygulamadır.

Ortalama 4 hafta aralarla, 4-6 seans olarak planlanan bu tedavide asıl etki ikinci seanstan sonra gözlemlenir. Kullanılan ilaç miktarı uygulama yapılan bölgeye göre değişir. Bir seansta uygulanabilecek maksimum doz bellidir.

Vücutta kol, karın, bel, kalça, basen, diz ve diğer bacak bölgeleri ile koltuk altı bölgesi gibi alanlara uygulanabilir. Ayrıca çene altı yağ birikimlerinin (gıdı bölgesi) tedavisinde de cerrahi ve liposuction uygulamalarına ciddi bir alternatif olarak uygulanmaya başlanmıştır.

Özellikle sodyum deoksikolat uygulamaları, ameliyatsız bir tedavi yöntemi olarak son yıllarda giderek artan bir popülarite kazanmış olup, etkin ve önemli bir tedavi yöntemi olarak düşünülmektedir.

Uygulama sonrasında o bölgede morarma olabilir. Hemen enjeksiyon sonrası kaşıntı, hafif yanma ve geçici kızarıklık oluşabilir.

18 yaşından küçük kişilere, gebe ya da emziren kadınlara, kanser hastalarına ve ilaç alerjisi olanlara uygulanmaz.

ANTIAGING / KIRIŞIKLIK


ÖZEL BİRCAN KARABAĞIR POLİKLİNİĞİ
Yeşilbahçe Mahallesi, Metin Kasapoğlu Caddesi Arkadaş Apt. No:71/8 ANTALYA
0242 316 15 51
info@ozelbircankarabagirpoliklinigi.com.tr