ANASAYFA » UYGUAMALARIMIZ » ANTIAGING / KIRIŞIKLIK
Karbon Peeling

Lazer (Q-switched Lazer) ile gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Özellikle leke tedavisinde, ciltte gözenekleri küçültmek, cildi aydınlatmak ve gençleştirmek amacıyla uygulanır.

Lazerin etkinliğini artırmak amacıyla, işlemden önce cilt yüzeyine özel karbon solüsyonu sürülür. Ciltte 15-20 dk. bekletilen karbon gözenekler tarafından emilir, cilt ve gözeneklerin içinde renk artışı olur; böylece lazer uygulaması daha da etkili hale gelir. Toplam yarım saat süren bir işlemdir.

Yaz mevsiminde de güvenle uygulanabilir.

Q-switched lazer karbon ile birlikte uygulandığı zaman ciltte ve gözeneklerin iç kısmında lazer ışınları daha fazla etkinlik gösterir. Lazer işlemi ile cilt yüzeyindeki karbon kaldırılırken bir miktar peeling de gerçekleştirilmiş olur. Ciltte ve gözeneklerin etrafında kolajen artışı söz konusudur. Lazerin renk maddesi ile etkileşimi ve peeling yapıcı özelliği ile cilt tonu ve lekelerde açılma gerçekleşir.

Karbon peeling, cildinde leke, gözenek genişliği ve matlık sorunu yaşayan, daha ışıltılı ve genç bir cilt isteyen herkese uygulanabilir.

Karbon peeling 1-4 hafta aralıklarla, en az 4-6 seans uygulanmalıdır. Leke tedavisinde ise 10 seans uygulama gerekebilir.

Karbon peelingten hemen sonra ciltte bir ışıltı ve parlaklık gözlemlenir. Leke tedavisi, gözenek küçültücü ve cilt gençleştirme etkisi 3-6 ayda gerçekleşir.

Uygulama sonrasında yüzde hafif bir pembelik oluşur, bu durum 1-2 saat içinde geriler. Her ne kadar ismi peeling ise de ciltte belirgin bir soyulma gözlenmez. Kişi rahatlıkla günlük yaşamına devam edebilir.

Uygulama sonrası önemli bir yan etki oluşmaz. Nadiren işlemden hemen sonra başlayan ve yaklaşık bir saat kadar süren geçiçi ödem olabilir.

Karbon peeling, etkinliği artırmak amacıyla, mezoterapi, radyofrekans vb. diğer yöntemlerle birlikte kullanılabilir.

ANTIAGING / KIRIŞIKLIK


ÖZEL BİRCAN KARABAĞIR POLİKLİNİĞİ
Yeşilbahçe Mahallesi, Metin Kasapoğlu Caddesi Arkadaş Apt. No:71/8 ANTALYA
0242 316 15 51
info@ozelbircankarabagirpoliklinigi.com.tr