ANASAYFA » UYGUAMALARIMIZ » ANTIAGING / KIRIŞIKLIK
Radyofrekans (RF) » Fraksiyonel Mikroiğneli Radyofrekans – “Scarlet”

Radyofrekans (RF) sistemleri uzun zamandan beri tıpta farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Cilt yenileme amaçlı kullanılan RF sistemlerinin etkinliği ciltte kontrollü bir hasar oluşturarak kolajen liflerinin uyarılması esasına dayanır.

Bu etkiyi oluşturmak için RF dalgalarını kullanan cihazların arasındaki fark dalgaların cilde veriliş yolu ile ilgilidir. Bazı cihazlar cildin üzerinden etki etmeye çalışırken bazıları da mikroiğneler aracılığıyla RF dalgalarının doğrudan cilt içinde yayılmasını sağlar.

Kliniğimizde “Scarlet” Fraksiyonel Mikroiğneli RF cihazı kullanılmaktadır.

Scarlet, mikroiğneler vasıtası ile 0.5mm-3.5mm arasında istenilen derinliğe nazikçe inerek RF enerjisinin doğrudan hedef dokuya verilmesini sağlar.

Uygulama, benzer cihazlarla yapılan tedavilerle karşılaştırıldığında, neredeyse ağrısız olup, sadece kremlerle yapılan anestezi yeterli olmaktadır. Mikroiğneler tüm gövdeleri boyunca enerji yaydıkları için kanama olmamaktadır.

Uygulamada epidermis (üst deri) ve dermis (alt deri) aynı anda etkilenir. Tek bir seansta bile ciltte anlamlı değişiklikler oluşabilmektedir. Cilde verilen ısının etkisiyle kolajen lifler uyarılır, yeni liflerin oluşumu sağlanır; böylece kolajen miktarında artış meydana gelir. Diğer yandan, mikroiğnelerin oluşturduğu fiziksel etki ile cildin üst tabakasındaki hücre gelişim faktörleri harekete geçer ve doğal iyileşme sürecini başlatırlar.

Antiaging amaçlı olarak lifting (cilt germe) etkisi oluşturma, elastikiyet kazandırma ve kırışıklık azaltmanın yanı sıra, yara izi (akne, kesi izi, çatlak, keloid), genişlemiş gözenek, pigmente lezyon ve yüz telenjiektazilerinde de kullanılabilir.

Tüm yaş gruplarında güvenle uygulanabilir.

Uygulama sonrasında morarma ve kanama gözlenmez, oluşan cilt kızarıklığı genellikle birkaç saat içinde kaybolur ve kişi günlük yaşamına devam edebilir. Özel bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz.

Özellikle kombine uygulamalarda, her iki işlemin sinerjik etkisi sayesinde daha iyi sonuçlar alınır.

Ayrıca RF enerjisi kullanarak saçlı deriye yapılan uygulamalar saç gelişimini olumlu yönde etkiler.

Uygulama alanları:

- Total cilt rejuvenasyonu (cilt gençleştirme, cilt yenileme)
- Lifting (yüz germe)
- Elastikiyet kaybı tedavisi (cilt sıkılaştırma)
- Yüz ve çene hatlarının belirginleştirilmesi
- Boyun toparlama
- İnce kırışıklıkların tedavisi
- Skar tedavisi (akne izleri, keloid vb.)
- İnflamatuar akne tedavisi
- Genişlemiş gözenek tedavisi
- Cilt tonusunun düzenlenmesi
- Sebum dengelenmesi
- Yüz telenjiektazileri tedavisi
- Pigmente lezyon tedavisi
- Stria (cilt çatlakları) tedavisi
- Hiperhidroz tedavisi.

ANTIAGING / KIRIŞIKLIK


ÖZEL BİRCAN KARABAĞIR POLİKLİNİĞİ
Yeşilbahçe Mahallesi, Metin Kasapoğlu Caddesi Arkadaş Apt. No:71/8 ANTALYA
0242 316 15 51
info@ozelbircankarabagirpoliklinigi.com.tr