ANASAYFA » UYGUAMALARIMIZ » ANTIAGING / KIRIŞIKLIK
Radyofrekans (RF) » Radyofrekans – “Thermaclinic”

Radyofrekans dalgalarının enerjisi ile ciltte sıkılaşma ve toparlanma sağlayan, ameliyatsız, acısız ve güvenli bir uygulamadır.

Özellikle yüz germe ameliyatı için erken kabul edilen 35-45 yaşlar ve ameliyat korkusu hissedilen daha ileri yaşlarda, cildinde gevşeme ve sarkma görülen kişilerdeki elastikiyet kaybını gidermek için kullanılmaktadır.

Çene altı (gıdı) bölgesinin toparlanmasında, bozulan yüz ovalinin sıkılaştırılmasında başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Bi-polar başlık ile radyofrekans dalgalarının enerjisi uygulamanın yapıldığı bölgedeki cilt ve cilt altına gönderilir. Selektif (seçici) ısı etkisi ile ciltte kolajen yapımı uyarılarak zamanla yeni ve düzgün kolajen oluşumu sağlanır. Böylece cilt sıkılaşır, yüz ovali belirginleşir, daha genç bir cilt kalitesi elde edilir.

İşlem süresi, alanın büyüklüğüne bağlı olarak, 20 dakika ila 2 saat arasında değişir.

Yüzde alın, göz çevresi, yanaklar, ağız çevresi, çene ve çene altında; ayrıca, boyun ve dekolte bölgesinde uygulanabilir.

Seans sayısı ve hastaya uygulanacak tedavi yöntemi, hastanın ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda, doktor tarafından belirlenmelidir. Aslında bazı değişiklikler ilk seanslardan hemen sonra ayırt edilebilmektedir. Ancak görülebilir sıkılaşma ve şekillenme, uygulamadan sonraki 2-6 ay arasında, giderek artan bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Tedavinin etkinliği varolan kolajeni sıkılaştırması ve altı ay içinde yeni kolajen yapımını başlatması şeklindedir. Yapılan klinik çalışmalara göre sonuçların yeterince uzun süreli olduğu ve bunun hastanın doğal yaşlanma hızına bağlı olarak değişkenlik gösterdiği bildirilmiştir.

Thermaclinic uygulaması mükemmel bir güvenlik kaydına sahiptir. Şu ana kadar ciddi ve kalıcı hiçbir yan etki bildirilmemiştir.

Ciltteki kırışıklıklar ve cildin toparlanması ile ilgili olumlu etkileri, hastalar üzerinde yapılan klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Kadınlar kadar erkeklerin de yararlanabildiği Thermaclinic uygulamaları ile daha genç görünümlü, sıkılaşmış ve canlanmış bir cilde kavuşmak mümkün olabilmektedir.

ANTIAGING / KIRIŞIKLIK


ÖZEL BİRCAN KARABAĞIR POLİKLİNİĞİ
Yeşilbahçe Mahallesi, Metin Kasapoğlu Caddesi Arkadaş Apt. No:71/8 ANTALYA
0242 316 15 51
info@ozelbircankarabagirpoliklinigi.com.tr