ANASAYFA » UYGUAMALARIMIZ » ANTIAGING / KIRIŞIKLIK
Limelight (IPL)

Yoğunlaştırılmış Atımlı Işık tedavisidir. Seçilen dokuya uygun dalga boyunda filtre edilmiş ışığın transparan bir cam kılavuz ile cilde iletilmesi esasına dayanır. Deri altında hedefe ulaşan ışık, cilde herhangi bir zarar vermeksizin, tedavisi istenen dokuda ısı enerjisine çevrilerek tahribat sağlamış olur.

Ciltte herhangi bir soyulma yapmaksızın lekeleri giderebilen bir yöntemdir. İşlemden sonraki ilk iki hafta içinde lekenin rengi koyulaşır, hafif bir kabuk oluşur, 10-15 gün içerisinde kabuk dökülür, alttan daha temiz ve pürüzsüz bir cilt çıkar.

Bu yöntem el üstündeki güneş lekeleri, dekolte ve göğüste yerleşen lekeler; keloid; yüz ve vücuttaki kılcal damar varislerinin tedavisi ve epilasyon amacı ile de kullanılabilir.

Hedef dokular arasında melanin, hemoglobin ve kolajen (deri elastikiyeti ve gerginliğinden sorumlu protein) yer alır.

IPL ile;

- Melanin pigmenti hedeflenerek leke tedavisi (güneş lekesi, hamilelik lekesi, çil tedavisi),

- Hemoglobin hedeflenerek damar tedavisi (bacak varisleri, yüz ve burun sırtındaki örümcek damarlar-spider anjiom),

- Kolajen hedeflenerek fotorejuvenasyon (cilt yenileme),

- Epilasyon yapılabilir.

Uygulamalar 3-4 hafta arayla seanslar halinde yapılır. Seans sayıları hastanın cilt tipi, leke derinliği, leke süresi, dövmede kullanılan boyanın tipi, damar derinliği gibi pek çok faktöre bağlı olarak değişmektedir.

Leke ve dövme tedavisinde, genellikle 4 hafta arayla, toplam 3-6 seans uygulanır. Tedavi sonrasında cildin mümkün olduğunca güneşten korunması gerektiği için, güneş gören cilt bölgelerinde en iyi tedavi zamanı kış mevsimidir

ANTIAGING / KIRIŞIKLIK


ÖZEL BİRCAN KARABAĞIR POLİKLİNİĞİ
Yeşilbahçe Mahallesi, Metin Kasapoğlu Caddesi Arkadaş Apt. No:71/8 ANTALYA
0242 316 15 51
info@ozelbircankarabagirpoliklinigi.com.tr