ANASAYFA » UYGUAMALARIMIZ » ANTIAGING / KIRIŞIKLIK
Titan ile Cilt Sıkılaştırma

Yaş, genetik özellikler, hızlı kilo değişiklikleri, gebelik gibi birçok etkene bağlı olarak, ciltte gevşeme ve sarkmaların oluşması doğal yaşamın bir parçasıdır.

Cerrahi müdahale, mezolifting, myolifting, oksijenterapi, LPG (derin doku masajı) gibi yöntemler uzun zamandan beri kullanılmaktadır.

Ancak son dönemlerde, etki mekanizması yönüyle tüm bu uygulamalardan farklılık gösteren, “Titan” yöntemi denen ve oldukça etkin başka bir seçenek daha uygulanmaktadır.

Titan uygulaması, cerrahi olmayan, güvenli ve bir kızıl ötesi ışık kaynağı kullanımı ile cildi sıkıştırarak, yaşlılık izlerini geri çevirebilen bir yöntemdir.

Estetik dünyasına getirdiği en önemli yenilik, sarkmış olan cildi sıkılaştırma yolu ile germe işlemini, cerrahi uygulanmaksızın, bir ışık kaynağı kullanarak yapan ilk sistem olmasıdır.

Titan uygulanan kişi, yüz bölgesi tedavi edilmiş olsa bile, uygulamadan hemen sonra rahatlıkla işine ve sosyal yaşamına dönebilmektedir.

Titan, dermis’i (derinin alt tabakası) ısıtarak kolajenin çekmesini sağlar; ancak bu sırada epidermis’i (derinin üst tabakası) sürekli soğutarak korur. Buna ek olarak, Titan uzun dönemde kolajenin yeniden yapılanmasını uyararak hastaların daha genç görünümlü bir cilde sahip olmasına yardımcı olur.

Bu yöntem, yüz, boyun, karın, kalça ve kollar dahil olmak üzere, tüm vücuttaki gevşek ve sarkmış cildi sıkılaştırmak ve kaldırmak için kullanılabilir.

Tüm vücuttaki gevşemiş ve sarkmış olan ciltte genellikle iyi sonuçlar ortaya çıkmaktadır; ancak, karın, yüz ve submental (gıdı bölgesi) bölgede daha çarpıcı sonuçlar alındığı gözlenmiştir.

Genelde 2 seans uygulanır. Ancak, kişinin yaşına, cilt yapısına ve yanıtına göre değişmekle birlikte, 6 ay bekleyip gerekirse 3. uygulama da yapılabilir.

ABD’de ilk çıktığı tarihten beri kullanan doktorların verdiği raporlara göre, yaklaşık 1,5 yıl önce uygulanan ilk vakalarda Titan’n etkileri hala devam etmektedir. Bunun ötesinde bir süre verilmesi çok gerçekçi değildir.

Titan uygulaması için bir yaş sınırı yoktur; ancak, 60 yaş öncesi hastalarda daha iyi sonuçlar alınmaktadır. Hastanın yaşının genç olması sonuçlar açısından önemli bir avantaj oluşturur.

Uygulama hem erkek hem kadınlara yapılabilir.

Hamileler ve kanser tedavisi gören kişilere uygulanması önerilmez.

Bilinen hiçbir yan etki yoktur.

Cerrahi uygulamaya göre çok daha ucuz olarak kabul edilebilir.

ANTIAGING / KIRIŞIKLIK


ÖZEL BİRCAN KARABAĞIR POLİKLİNİĞİ
Yeşilbahçe Mahallesi, Metin Kasapoğlu Caddesi Arkadaş Apt. No:71/8 ANTALYA
0242 316 15 51
info@ozelbircankarabagirpoliklinigi.com.tr