ANASAYFA » UYGUAMALARIMIZ » ANTIAGING / KIRIŞIKLIK
Doublo Terapi

Double
Yüksek Fokuslu Ultrason

Ameliyatsız Yüz ve Vücut Germe

Double Terapi (HiFu) nedir?

Yaşlanmaya karşı koyan cerrahi dışı gençleşme yöntemlerinden Double Terapi ultrason (ses) dalgaları ile uygulanan bir tedavi yöntemidir. Yaşlılık belirtisi olan kırışıklık veya sarkmaların ortaya çıkmaması veya kendiliğinden yok olması bir hayal değil. İşte tam bu noktada devreye giren cerrahi dışı yöntemlerden biri acısız, tek seansta ve anestezisiz şekilde yenilenme sağlar. Doublo Terapi yönteminde odaklanmış yüksek yoğunluklu ultrason (ses) dalgalarıyla cildin üst tabakasında bir hasar yaratmadan alt tabakalara akustik bir enerji gönderilir. Oluşan termal (ısı) hasar ile cildin sıkılaşması ve gerginleşmesini sağlayarak kolajen yapımını uyarır. Ultrason dalgaları ile gençleşmeye yardımcı yöntem diğer teknolojilere göre anında görülebilen sonuçlarıyla daha uzun süreli bir etkiye sahiptir.

Double Terapi nasıl uygulanır?

Doublo ile yüz, boyun ve vücut başlıklarıyla hedeflenen uygulama bölgelerinde cildin 1,5 mm – 3 mm – 4,5 mm ve 13 mm altına odaklanmış yüksek frekanslı ultrason dalgaları ulaşır ve kolajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturur. İşlem esnasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez. Cerrahi operasyona gerek kalmadan, ağrısız, acısız, sarkmış cilt ve dokular yeni kolajen tetiklenmesi sayesinde toparlanır, kırışıklık azalır. Yanma, pigmentasyon gibi yan etkiler olmadan her renk ve her cilt tipinde güvenle uygulanır.

Doublo Terapi ile cilt gençleştirme ve germe hangi bölgelere uygulanır?

Yüz ovalitesinde kaybı olan, çene çizgisinde bozulma ve sarkma olan hastalarda, yanaklara, gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacı ile boyuna, kaş kaldırma amacı ile kaş-alın bölgesinde, göz dışı ve alt kısmındaki kırışıklıkları azaltmak amacı ile göz çevresinde etkilidir. Vücut için özel tasarlanmış başlığı ile kol altındaki sarkmalarda, popo düşüklüklerinde, iç bacak, baldır (alt bacak) üst göğüs yüzeysel çizgilenmelerde, karın bölgesinde de uygulandığında etkin sonuç sağlar.

Doublo Terapi uygulaması ne kadar zaman alır?

Ultrason ile cilt germe süresi uygulama yapılan bölgeye göre 30-75 dk arasında değişmektedir. Double terapi işlemi tek seanslık bir uygulamadır. Kişi eğer tekrar yaptırmak isterse en erken 6 ay en geç 2 yıl içerisinde tekrarlanabilmektedir.

Doublo Terapi ağrılı mıdır?

Uygulama esnasında hastalar hissettikleri acıyı genellikle sıcak iğne batması olarak ya da hafif ısı hassasiyeti olarak tanımlamaktadır. Yüksek Fokuslu Ultrason tekniği olduğu için üst dokuda hiçbir sızı hissedilmediğinden anesteziye ihtiyaç duyulmamaktadır. Hatta kişinin sosyal yaşamını etkilemeyeceğinden günlük yaşantısına dönebileceği güvenli bir tedavi yöntemidir. Ciltte yanık, leke vb. ciddi yan etki oluşturmamaktadır.

Double Terapi ile cilt gençleştirmenin sonuçları ne zaman ortaya çıkmaktadır?

Uygulamadan hemen sonra akut bir iyileşme gözlemlenebilir. Etki her geçen gün daha belirginleşir. Yara iyileşme mekanizmasını göz önünde bulundurursak 3 ayın sonunda maksimum etki ortaya çıkar. Doublo HiFu “odak yüksek frekanslı ultrason” işlemi kolajen üretimini uyardığı için sonuçlar uzun süre kalıcılık taşımaktadır.

Kimlere Double Terapi uygulanır?

İnsan yaşlandığında cilt ve cilt altı dokuları da yaşlanır. Ciltteki fibroblast ve kolajenle beraber cildin birçok fonksiyonu azalır. Bu süreçte cilt elastikiyetini kaybeder ve volüm kaybı yaşar. Fakat günümüz şartları artık yaşlanmayı beklemeden çözüm yolları üretmekte ve son teknoloji kullanılmaktadır. Dolayısıyla yaş sınırı olmaksızın doğru tedavi teşhisi konduğu takdirde her yaşa uygulanabilir.

Endikasyonları Nelerdir?

» Doğal yüz liftingi
» Kaş kaldırma patentli
» Alın kırışıklıklarını azaltma
» Gıdı ve boyun topralama
» Kırışıklık tedavisi
» Sarkan kol içleri
» Dış bacak ve iç bacak düşüşleri
» Yanak toparlama
» Nazolobial çizgi derinliğinde azalma
» Karın bölgesi gevşekliği
» Yüz ovalinde hat belirler

ANTIAGING / KIRIŞIKLIK


ÖZEL BİRCAN KARABAĞIR POLİKLİNİĞİ
Yeşilbahçe Mahallesi, Metin Kasapoğlu Caddesi Arkadaş Apt. No:71/8 ANTALYA
0242 316 15 51
info@ozelbircankarabagirpoliklinigi.com.tr