ANASAYFA » UYGUAMALARIMIZ » AYAK SAĞLIĞI
Pedograf ve Tabanlık Çeşitleri

Ayak ağrıları, ayakta en sık görülen rahatsızlıklardan birisidir. Kişiler bu ağrıları genellikle kabullenmiş görünürler.

Ayak ağrılarının en sık nedeni tabanın düzleşmesidir; sanılanın aksine, bu durum her zaman doğumsal değildir, sonradan oluşabilir.

Ayak yaşa bağlı olarak uzar ve genişler, ayak numarası büyüyebilir; bu aşamada taban çökmeye başlar ve ayak kaslarındaki yorgunluk, zorlanma gibi nedenlerle ağrılar başlar. Bu durumda uygun tabanlık desteği çok yararlıdır. Ancak, tabanlık kullanılması gereken durumlara karşın, bir de ortopedik özellikte olmayan ayakkabı kullanımı bu ağrıları artırır.

Hamileliğin özellikle ilerleyen dönemlerinde ayaklarda ödem oluşur. Hamilelerde hormonal değişiklikler, vücut ağırlığının artması ve ağırlık merkezinin değişmesi nedeniyle ayak kemikleri çökebilir. Bu durumda uygun tabanlık kullanımı yararlıdır.

Kliniğimizde değişik amaçlara yönelik olarak kullanılabilecek farklı özelliklerde tabanlık çeşitleri vardır.

Öncelikle Pedograf (Ayak İzi İncelemesi) ile ayaktaki basınç alanlarının görülmesi ve buna uygun tabanlık seçilmesi, ayaktaki ağrı ve rahatsızlığın giderilmesi açısından yararlıdır.

AYAK SAĞLIĞI


LAZER UYGULAMALARI

ANTIAGING / KIRIŞIKLIK

DERİ HASTALIKLARI

CİLT BAKIMI

ÖZEL BİRCAN KARABAĞIR POLİKLİNİĞİ
Yeşilbahçe Mahallesi, Metin Kasapoğlu Caddesi Arkadaş Apt. No:71/8 ANTALYA
0242 316 15 51
info@ozelbircankarabagirpoliklinigi.com.tr