ANASAYFA » UYGUAMALARIMIZ
Dudak ve Dudak Çevresi Estetiği

Hastaların en fazla yakındığı konu dudakların inceliğidir; ancak, alt ve üst dudaklar arasındaki orantısızlık da başvuru nedenleri arasındadır.

Yaşla ortaya çıkan dudak incelmesi, dudak çevresinde oluşan ince kırışıklıklar, üst dudakta uzama, ağız köşelerinin aşağıya dönmesi, Marionette çizgileri ve dikey sigara çizgileri de başvuru nedenleri arasındadır.

Yılların etkisi ile sarkan, buruşan, canlılığını ve çekiciliğini yitiren dudaklar ve ağız çevresindeki çizgilenmeler en çok önemsenen sorunlardandır.

Dolgu Uygulaması

Yaşa bağlı olarak, güneş ışınları nedeniyle ve/veya tekrarlanan mimik hareketleri yüzünden yüzde bir takım kırışıklıklar ve istenmeyen çizgiler oluşur. Bu çizgiler ve deformasyonları gideren; daha genç, dolgun, pürüzsüz ve natürel görünümlü dudakları ortaya çıkaran işlemlerin başında dolgular gelir.

Kadınlar veya erkeklerde, yaşla birlikte cilt altındaki hyalüronik asit miktarı azalır, bunun sonucunda cilt elastikiyetini kaybeder. Bu kayıp, dudaklarda sarkma ve belirgin uzama oluşturabilir. Genel olarak yaygın olan düşünce uygulamayı kadınların yaptırdığı yönünde olmakla birlikte, erkekler de dudak hacimlendirme ve şekillendirme için dudak dolgusu yaptırmaktadırlar.

Dudaklar, deneyimli bir hekim tarafından, doğru enjeksiyon teknikleri kullanılarak, işlem öncesinde yapılan planlamaya uygun olarak şekillendirilebilirler. Dudak konturlarının düzeltilmesi ile yüz ifadesinde oldukça estetik bir görünüm elde edilebilmektedir. Enjeksiyonun hemen ardından sosyal hayata katılmak mümkündür.

Ağız Liftingi

Ağız ya da dudakların dış köşelerinin aşağıya doğru sarkması, aşağıya doğru bakan gülümseme, çene ovalinin belirsizleşmesi yaşlı görünümü oluşturan önemli etkenlerdir. Bazen de aşırı kas aktivitesi sonucu çene ve ağız kenarındaki kaslar dudak köşelerini aşağıya doğru çekebilir.

Marionette Çizgileri

Ağız köşesinden aşağıya doğru oluşan çizgiler olup, yaşlanmanın en belirgin işaretlerindendir. Dudakların dış köşelerine ve çene hattına derin uygulanan dolgu ile bu bölgeler dolgunlaştırılır; böylece medikal lifting etkisi de oluşur ve sarkma görünümü azaltılır. Enjekte edilen hyalüronik asit aynı zamanda ciltteki kolajen üretimini de tetikleyerek daha sıkı bir cilt oluşumunu sağlar. Düşmüş kenarların yukarıya kaldırılması, çene konturunun belirginleştirilmesi bu bölgeye hacim vermekle kalmaz; aynı zamanda yüzün orta üçgenini, şeklini ve yan projeksiyonunu gözle görülür ölçüde düzeltir.

Ağız çevresinde lifting etkisi elde etmenin en etkili yollarından birisi de, genellikle tüm yüze uygulanan ve ağız çevresinde de belirgin düzeltmeler oluşturan Thread (İp) ile Germe işlemidir. Bu amaçla Spring Thread, Silhouette Soft ve PDO (Örümcek Ağı) yapılabilir.

Ağız Çevresinde B.o. t. o x Uygulamaları

Dudak köşelerini aşağıya çeken adalelere B o . to x yapılarak ağızdaki sert ifade giderilebilir.

Sigara Çizgileri

Dudaklardaki dikey çizgilerdir, kadınları en çok rahatsız eden sorunların önde gelenlerindendir. Bunlar ruj sürmeyi de zorlaştırır, rujun dağılmasına yol açarlar. Bu çizgileri gidermek için dolgu, B o to.x, PDO, Scarlet (Fraksiyonel Mikroiğneli Radyofrekans) ve Dermaroller kullanılabilir.

Bunların yanı sıra, ağız çevresinde cildin kalitesini artırmak, daha canlı ve parlak olmasını sağlamak amacıyla Mezolifting, Fraksiyonel ER:YAG Lazer, Kimyasal Peeling ve Fibrocell uygulaması yapılabilir.

LAZER UYGULAMALARI

ANTIAGING / KIRIŞIKLIK

DERİ HASTALIKLARI

CİLT BAKIMI

AYAK SAĞLIĞI

ÖZEL BİRCAN KARABAĞIR POLİKLİNİĞİ
Yeşilbahçe Mahallesi, Metin Kasapoğlu Caddesi Arkadaş Apt. No:71/8 ANTALYA
0242 316 15 51
info@ozelbircankarabagirpoliklinigi.com.tr