ANASAYFA » UYGUAMALARIMIZ » LAZER UYGULAMALARI
Tırnak Mantarının Lazerle Tedavisi

Onikomikoz olarak adlandırılan tırnak mantarı toplumda çok sık rastlanan bir enfeksiyon hastalığıdır. Bu hastalık “Dermatofit” adı verilen mikroorganizmalar tarafından oluşturulur.

Yalnızca bir kozmetik sorun değil, tırnak yatağı ve plağını tutan bir enfeksiyondur. Tüm tırnak hastalıklarının yaklaşık %50’sini oluşturur.

Ancak son yıllarda tırnak kökünün lazer ışığı ile ısıtılıp tedavi edilebileceğinin keşfedilmesi, ciddi bir sorunun yan etkisiz çözümlenmesine olanak sağlamıştır. Bu yöntem güvenli ve yan etkisi olmayan tedavi metodudur.

Tırnak mantarı tedavisinde lazer uygulaması, günlük hayatımızda yerini almış ve giderek yaygınlaşmaya başlamıştır. Yeni geliştirilmiş Cutera Nd:YAG GenesisPlus seçici olarak problemli bölgeye yoğunlaşarak nokta atışlarla tırnak yatağında ve tırnak kökünde etkili ve güvenli tedavi sunar.

Cutera GenesisPlus lazer ile tedavi süreleri enfekte tırnak sayısına bağlı olarak sadece 10-30 dakika sürer. Yüzeyde yayılmadan direkt olarak enerjiyi cilt altına gönderir ve tedavi süreci başlar. Bu arada tırnak ve deri zarar görmez.

Hastalar genellikle bir sıcaklık hissederler ve anesteziye ihtiyaç duymadan tedaviyi tolere ederler.

Tek seansta tedavi sonuçlanabileceği gibi, tedavi edilecek tırnağın sayısı ve durumuna göre seans sayısı değişiklik gösterebilir.

Tedavinin hemen sonrasında önemli bir değişiklik gözlenmez. Ayak tırnakları daha yavaş uzadığından, özellikle enfekte olmuş tırnağın doğal rengini alması ve düzelmesi 6-12 ayı bulabilir.

İşlem bitiminden 24 saat sonrasında oje ya da parlatıcı uygulanabilir.

Bazı hastalar uzun süre ağızdan ilaç alamamaktadırlar. Tırnak kesimi ve krem gibi yöntemlerde 12 aylık uygulama gerekir ve tedavi başarı oranı oldukça düşüktür. Uzun süreyle uğraş isteyen, bazen acı ve ağrı veren bu yöntemlerle karşılaştırıldığında, oldukça etkili, hızlı, kolay, ekonomik ve güvenli tedavi seçeneği ‘GenesisPlus’ lazer yöntemidir.

LAZER UYGULAMALARI


ÖZEL BİRCAN KARABAĞIR POLİKLİNİĞİ
Yeşilbahçe Mahallesi, Metin Kasapoğlu Caddesi Arkadaş Apt. No:71/8 ANTALYA
0242 316 15 51
info@ozelbircankarabagirpoliklinigi.com.tr